שוק אווז בתנור

goose_leg_4שוק אווז הינו מנה קטוגנית מעולה. הבשר רך מאד ומלא שומן עם הרבה בחלבון וטעם מדהים. ההכנה של השוקיים היא ממש פשוטה ולא מצריכה כמעט מאמץ.

השוקיים שאני מכיר שיש בישראל הם מייבוא ובאים בחבילה קפואה של 2 שוקיים ביחד.
שמים את השוקיים על נייר ואפייה ונייר אלומוניום ואוטפים טוב מלמטה למעלה כך שהשומן לא יוכל לצאת החוצא בזמן אפייה. שוקי האווז מלאים בשומן ובזמן ההכנה הרבה שומן מתנזל זאת עקב אחוז השומן בלתי רווי היחסית גבוה בשביל בשר בשוקיים.
goose_leggoose_legמכניסים לתנור על 170 מעלות למשך 3 שעות כך שהשוקיים יתרככו. שוקי אווז אינם מתאימים לצלייה וצריכים בישול ארוך על מנת להתרכך.
לאחר שעבר הזמן נפתח בזהירות את העטיפה כך שלא נקבל כוויה מהשומן ושלא יתפזר שומן החוצא. נשאיר את החלק העליון של העטיפה פתוח ונכניס לצריבה בתנור כך שנוכל לקבל מרקם קרסיפי עבור העור של האווז. לשם כך נעלה את הטמפרטורה ל220 מעלות ונשאיר את השוקיים כך למשל 10 דקות. לאחר מכן נהפוך צד את השוקיים, שוב בזהירות כי השומן חם מאד ושלא יישפך שומן על המגש ונכניס ל5 דקות נוספות.
 goose_leggoose_legלבסוף כמו שניתן לראות נשאר הרבה שומן בתוך הנייר אלומניום אותו אפשר לשמור לטיגון או לשימוש אחר. אני אוהב לשים חלק מהשומן בכלי בצד ולטבול את הבשר של אווז בו בזמן האכילה עם המזלג.

goose_leg
goose_leg_6

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments